5 gier muzycznych. Wygrasz nie znając nut.

#smm (2)

Lubimy grać w gry. Jest tylko jedna rzecz, której nie lubimy w grach – instrukcja. Szczególnie gdy jest długa. Czasem taka gra musi u nas przejść długą kwarantannę nim się do niej przekonamy. Gry muzyczne, które znamy i polecamy, nie wymagają długiego wdrażania się. Niektóre z nich są na tyle podręczne, że można zgarnąć je w podróż, do wózka lub do torby piknikowej. Dla lubiących ładne i profesjonalne wykonanie, opakowanie i design proponujemy 5 gier dostępnych w sklepach od ręki. 

1. Kubki

Kubki pewnie znacie z tej piosenki

Compose Create wpadło na pomysł wyprodukowania „kubkowej” gry, która pozwoli na zabawę rozwijającą koordynację, poczucie rytmu, naukę wartości nutowych, przy świetnej zabawie czasem połączonej z mini choreografią. W zestawie są kubki w kilku kolorach oraz materiały nutowe z instrukcją. Jednak aby grać w tę grę, nie trzeba mieć pojęcia o zapisie nutowym. Wszystko jest przejrzyste, opisane stosownymi znaczkami, jak to w amerykańskim stylu.

2. Baff Biff Baff

Ta gra wyzwalająca dużą energię i radość, wymyślona przez firmę Baff, ma chyba tylko jedną wadę. Ograniczenie do 4 osób. To czyste wariactwo, szczególnie gdy podkręcamy tempo gry. Rozwija koordynację ruchową, wzrokową, współpracę w zespole i poczucie rytmu. O nie! Zapomniałam! Ma jeszcze jeden mały minus. Potrafi być przy niej bardzo głośno, więc nie można grać przy śpiącym maluchu za drzwiami lub w miejscach publicznych 😉

3. Nino Shake

Firma Nino to dziecięca wersja znakomitych instrumentów perkusyjnych produkowanych przez firmę Meinl (którą prywatnie kocham miłością platoniczną). Wszystkie instrumenty wykonane z myślą o dzieciach są wytrzymałe, wykonane z drewna lub wytrzymałego plastiku, często w ciekawym kształcie np. grzyba, owoców, czy zwierzaka.

Nino Shake to memory dla uszu, czyli małe marakasy, które trzeba dobrać parami. Każda para ma oczywiście swoje odmienne brzmienie, bo wypełniona jest innym materiałem, ale dla pewności zrobiono nadruki ilustrujące instrumenty. Zabawa dla dzieci już od 3 roku. Ilość graczy 2-4.

4. Bim Bom

Planszówka wydana przez znaną firmę GRANNA. W pudełku znajdziemy plansze ilustrujące cztery różne sytuacje, w których możemy usłyszeć różne dźwięki i odgłosy. Jest podwórko na wsi, ulica w mieście, sala w filharmonii i przedszkole. Do plansz dołączone są żetony ilustrujące żródło dźwięku, które należy rozpoznać z nagrania z płyty CD. Wersji zabawy jest kilka. Można oczywiście także stworzyć własną, np. zabrać do samochodu w podróż samą płytę i bawić się z dzieciakami w kto szybciej rozpozna. Płyta zawiera nagranie dźwięków w kilku kolejnościach, więc nim nauczymy się ich na pamięć minie trochę czasu na fajnej zabawie.

5. Memory

No i memory, czyli znajdź parę. Tu pary tworzą instrumenty muzyczne lub znaki muzyczne. Gra uwielbiana chyba przez wszystkie dzieci. Zajmuje mało miejsca, a dzieciaki zwykle nas w nią ogrywają. Ale to pewnie tylko przez chwilowy brak magnezu 😉

memo 2 memo 1

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 
Facebook IconYouTube IconZobacz nas na G+Zobacz nas na G+Zobacz nas na G+