Pierwszy ząb!

denti di bambino

Dziurkacz lub Kasownik. Tak mówił do mnie brat, gdy traciłam mleczaki. Pamiętacie dinozaura z „Między nami jaskiniowcami”? Tego, który przebija Flinstonowi kartę przy wjeździe? Stąd brała się moja ksywka. Z serialu, który pojawiał się wówczas tak rzadko jak banany, czekolada czy cokolwiek, co swym wyglądem i smakiem odbiegało od octu w butelce. Nikt z nas nie miał wtedy pojęcia, że Fred odbija kartę pracowniczą. Sądziłam, że to bilet. Jakiś bilet. Na pewno nie do bramki na autostradzie, bo o tych też nie mieliśmy pojęcia nawet długo po wyrżnięciu się stałych trzonowców. I dziś, gdy już banany wyszukujemy ekologiczne, czekoladę najlepiej z fair trade, a ocet balsamiczny, gdy wszystko to już możemy dostać w „lidrze”, a jeśli nie chce nam się wychodzić to przez internet … wypadł Kostkowi ząb. Bujał się chwilę i plum. Wpadł do toalety na krze z kaszy manny. I gdy tak tonął, i mijał kolejne etapy przydomowej oczyszczalni, nostalgia mnie wzięła za tym co już odpłynęło, a było pierwsze i niepowtarzalne. Może nie doskonałe czy nie zastąpione, bo przecież nie jest tym ząb mleczny. A przecież zżyliśmy się z nim przez kilka lat. Był dobry i służył dzielnie. Troszczyliśmy się o niego i przyglądaliśmy gdy rósł. Wyczekiwaliśmy i wsłuchiwaliśmy się, czy metalowa łyżeczka zrobi charakterystyczny stuk, stuk.

I od tego zęba, a właściwie już pustce po nim tak tęsknie wyglądającej , przyszło mi porównanie, że dziś też taki stuk, stuk nieśmiały. W prawdzie nie łyżeczki, a klawiatury komputera. Że ten pierwszy wpis, jak pierwszy mleczak. Nie będzie może doskonały, ładny ale niech płynie.

Bujałam się z wystartowaniem dłużej niż kostkowy ząb, więc wypadało już zrobić ten skok do wody. Chciałabym by nie okazała się jedynie przydomowym akwenem o wątpliwej przydatności do użycia. Niech to więc będzie ciekawa przygoda, bardziej w stylu pana Verne’a.

p.s.

Wróżko Zębuszko, liczę na ciebie:)

Jeden komentarz w “Pierwszy ząb!

  1. Pingback: branding

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 
Facebook IconYouTube IconZobacz nas na G+Zobacz nas na G+Zobacz nas na G+