Za mały

chłopiec jeans

Sprzątam sobie wczoraj taras i powoli wymiękam od dzieciowych piosenek, które Kostek pociska na uszy z youtube. Po kolejnym zastraszeniu, szantażu i kilku fortelach jakich to rodzice znają dziesiątki włącznie z żartem „bo urodzin w tym roku nie będzie”, przełączył na Trójkę. Ufff uszom mym. A tam audycja „Historia pewnej płyty”, tym razem płyty Krzysztofa Antkowiaka, którą wyprodukował Grzegorz Ciechowski. Szoruję więc dalej dwiema rękami okno tarasowe, jednym uchem słucham wypowiedzi i fragmentów płyty, drugim opowieści dotyczących zbliżających się za chwilę urodzin Kostka i jazdy na deskorolce, a nad głową wisi mi „Zakazany owoc”. Ten hit mojego dzieciństwa z „Dyskoteki Pana Jacka”, czyli Jacka Cygana. I pewnie tak jak Natalia Kukulska, choć wyśpiewała wiele hitów, będzie dla mojego pokolenia słodką okularnicą, która zastanawia się nad porządkiem rzeczy na świecie w piosence „Co powie tata”, tak Antkowiakowi owoc nie spadnie. No i od tego Antkowiaka, przez owoc, Kostka urodziny dotarłam do piosenki „Za mały”, którą kiedyś napisał Jacek Cygan z Krzesimirem Dębskim. Dla Antkowiaka, a jakże. I dziś od rana męczy mnie ta piosenka. I patrzę na tego śpiącego, a już od jutra siedmioletniego Kostka. I przypominam sobie, że tata Krejzi kiedyś zrobił super aranż w funkowym groovie na festiwal „Zaczarowana Piosenka” dla fundacji Anny Dymnej. I znalazłam. W danych z zatopionego komputera. Niech się Wam śpiewa z dzieciarami na zdrowie. Na ich spokojne rośnięcie, a nasze bezlitosne starzenie 😉 Podkład z tekstem do wydruku znajdziecie na dole.

A! Piosenkę śmiało można przerobić na wersję żeńską. Sprawdziłam kiedyś na zajęciach wokalnych z moją uczennicą. Działa.

Za mały
Za mały, by wiedzieć
Czego nie należy,
Za mały – tak mówią mi.
Za mały, za mały,
W głowie ma migdały,
Niebieskie jak sprany dżins.

Za mały, by wygrać
Z tym co w sercu igra,
Co żyje jak piękny sen.
Za mały, dziecinny
I w dodatku inny!
To musi się skończyć źle!

I już za stary ,
Aby wierzyć, aby wierzyć w jakieś czary!
I już za duży,
Aby stchórzyć, aby stchórzyć, nagle poddać się!

Za mały – gdy słyszę,
Chcę uciekać w ciszę,
Dziewczyny się śmieją, wiem.
Wychodzę ze skóry,
Chcę podnosić góry,
I kiedyś to uda mi się.

Mały, lecz już za stary,
Aby wierzyć, aby wierzyć w jakieś czary!
I już za duży,
By się poddać, by się poddać, aby stchórzyć!

I już za stary ,
Aby wierzyć, aby wierzyć w jakieś czary!
I już za duży,
Aby stchórzyć, aby stchórzyć, nagle poddać się!

Za mały – tekst pdf
„Za mały” – podkład muzyczny

 

 

25 Comments on “Za mały

  1. Pingback: celebrex images

  2. Pingback: prescription free viagra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 
Facebook IconYouTube IconZobacz nas na G+Zobacz nas na G+Zobacz nas na G+